עכשיו מעונן, התמודדות עם מגפת הקורונה.

הזדמנויות בעולמות הענן כשהכלכלה בירידה.

רועי שילו, CTO, מידלינק

 

הקורונה כבר פה ולהחלטות הממשלה השפעות אדירות על הכלכלה ועל אורח חיינו. אני מניח שכבר שאלתם את עצמכם האם שיטות העבודה והלמידה הישנות עדיין עובדות ויצאתם מאזור הנוחות כדי להתמודד עם המשבר.

כעת, זה הזמן לחשוב בצורה יצירתית כיצד להתאים תהליכים אלו לעולם המשתנה – או כמו שחבר שלי אמר:

 ״A dinosaur can’t cope well with rapidly changing events״

 

בבלוג זה אשתף כיצד להימנע מלהיות דינוזאור בעידן החדש וכיצד ניתן להתאים את מערכות המידע והלמידה מרחוק לאתגרים המוצבים לפנינו ועוד לאלה שיוצבו בעתיד. 

ערך מהיר ללקוח – מיגרציה חכמה לענן 

לאחר מחקר משתמשים ארוך על ארגונים שהחלו בתהליך מיגרציה לAWS, נמצא כי במעבר לענן ארגונים החלו להתמקד בחוזקות שלו, להפריד עיקר מטפל ולייצר אטמוספירה של יזמות וחדשנות כשניהול התשתיות ושימוש בכלים קיימים נהפכו להיות דבר שבשגרה למפתחים ולאנשי צוות נוספים. 

שימוש בשירותי ענן (בעיקר בשירותי ענן ותיק כמו AWS), מגביר את קצב הפיתוח וההטמעה של יכולות חדשות עבור המוצרים שלכם. אם אתם אנטרפייז או חברה ציבורית גדולה ואתם עדיין לא בענן, כדאי להדביק את הקצב ולנצל את היכולות הטמונות בתשתיות אלו. 

ששת ה Rים – אסטרטגיות למיגרציה לענן

התהליך לא חייב להיות ארוך ומסורבל, עם תהליך נכון של הכנה, תכנון וביצוע – תהליך המיגרציה יכול לספק ערך מהיר למשתמשים בזכות יכולות חדשות במוצר ועמידה ביעדי האיכות בזכות שיפור הביצועים.

לכן עבור כל Workload שרוצים לעלות לענן, יש לבחור את האסטרטגיה הנכונה מבין ששת האסטרטגיות המוצעות על ידי AWS – ששת ה-Rים.

  1. Rehost – העברה של הWorkload- לענן כמו שהוא.
  2. RePlatform – העברה של ה-Workload לענן, אבל בשינויים קטנים כדי לנצל את היכולות המובנות בענן.
  3. RePurchase – רכישה של רכיבים במקום רכיבים קיימים שנולדו לעולמות הענן. רכיבים אלו יכולים להיות זולים ויעילים משמעותית.
  4. ReForm – בניית ארכיטקטורה שמותאמת לעולמות הענן עם יכולת פיתוח בשיטת Agile ועם ניצול של הטכנולוגיות המתקדמות. תהליך זה דורש יותר משאבים במיגרציה אבל יוצר ערך גדול יותר ללקוח ולמשתמשים.
  5. Retain – חלק מה-Workloads יכולים להשאר גם בתשתיות הקודמות. בעיקר אם הם נמצאים בסוף מסלול הפיתוח שלהם או שהם פרות חולבות.
  6. Retire – על חלק מה-Workloads אפשר לוותר ולסגור. הזדמנות מעולה לסגור שירותים שאינם יעילים או שהם כוכבים נופלים. 

אם נחבר את אסטרטגיות המיגרציה ללקוחותינו השונים שהשכילו לייצר ערך מהיר ללקוח, אפשר לציין לטובה את פרויקט קמפוס של ישראל דיגיטלית מטעם המשרד לשוויון חברתי, פלטפורמה להנגשת קורסים ממיטב האוניברסיטאות בחינם לכלל אזרחי ישראל. אנה ליפשיץ, ה-CTO של המיזם, הובילה מהלך בו איחדה את כל התשתיות תחת AWS. “התחלנו בתהליך מיגרציה שכלל את שלב ה-Rehost לקטלוג הקורסים שהשתמש עד אז בתשתית   On Premise ועבר לתשתית AWS. ובשלב הבא תהליך פיתוח Reform של עולמות ה-Data ל-AWS תוך שימוש בכלי הניתוח וההנגשה ל-Big Data, אחת החוזקות המרכזיות של AWS. 

דוגמא אחרת, מספרת על לקוח שעשה מיגרציה לענן ובזכות Reform של ניתוח ה-Data הוא חסך 70% מעלויות אחסון וניתוח ה-Data והגדיל את כמות הלקוחות שלו פי 100.

חברה ציבורית אחרת, שמתמודדות עם פיתוח חיסון לקורונה, מתחילה תהליך של RePlatform בכדי שמאמצי הפיתוח יוכלו להתרכז בטווח הקרוב במציאת החיסון ולא בארכיטקטורה מחודשת, ועדיין להנות מהיתרונות של הענן.

לסיכום,

רק ביום האחרון, שבין כתיבת הבלוג לפרסומו – התווספו עוד תרחישים מעניינים למיגרציות בעולמות הלמידה מרחוק וה-VDI. יצירת ערך מהיר ללקוח על ידי תמהיל נכון של שימוש באסטרטגיות, הכנה ותכנון מוקדם יעזרו לכולנו לצלוח את התקופה הלא פשוטה הזו – שדורשת גמישות חשיבתית ו”עננית” רבה. 

נשמח לענות על כל שאלה ולשתף מניסיונו בתחום. 

רועי שילו
CTO, מידלינק

Talk to an AWS expert today

What are you waiting for? Let us show you how we can accelerate your cloud innovation.

Close Menu
Skip to content